Gabinety kosmetyczne są wyposażone w standardowy sprzęt do pielęgnacji skóry. W salonach możemy odnaleźć przede wszystkim depilatory laserowe, które w dzisiejszych czasach stanowią bardzo popularną formę trwałego usuwania włosia.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym oraz ta, która przeznaczona jest do użytku domowego daje podobne rezultaty. Podczas zabiegu na owłosioną skórę działa wiązka lasera, która w pierwszej kolejności jest pochłaniania przez melaninę – substancję zawartą w mieszku włosowym. Energia cieplna powstała pod wpływem nagrzewania włosia laserem powoduje trwałe uszkodzenie włosa aż do samego korzenia. Laser dociera na głębokość około 3-7mm w głąb skóry aż do cebulki włosa. Promienie takie działają jedynie w stosunku do wzrostu włosa i nie są skuteczne w przypadku włosów będących w spoczynku.

Zalety depilatorów laserowych

  • Całkowita bezbolesność zabiegu. W trakcie pracy depilatora odczuwalne jest tylko wyraźne ciepło i lekki dyskomfort.
  • Trwała skuteczność. Włos poddany działaniu promienia laserowego zostaje całkowicie uszkodzony i istnieje niewielkie ryzyko, że w przyszłości odrośnie. Zdarzają się pojedyncze przypadki odrastania, niemniej są one bardzo jasne i bardzo cienkie, prawie niewidoczne dla oka.
  • Dodatkowym argumentem przemawiającym za użyciem depilacji laserowych jest niewrastanie włosków w skórę, jak to ma miejsce przy zastosowaniu innych form pozbywania się owłosienia, zwłaszcza mechanicznych.

Wady depilatorów laserowych

Depilacja laserowa posiada również wady, pomimo jej niezwykłej skuteczności. Ta sytuacja dotyczy przypadku posiadania bardzo jasnych włosów. Również niewielkie efekty uzyskuje się podczas depilacji ciemnych włosów na ciemnej skórze (opalonej lub ciemnej karnacji).

Zabieg depilacji nie jest również wskazany dla osób, które nie cechują się bardzo dobrym stanem zdrowia, bowiem istnieje szereg zaburzeń i dolegliwości, które są całkowitym przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu.

Polecamy zabieg depilacji : http://www.chirurgiaplastyczna-baranscy.pl/gabinet-kosmetyczny/depilacja-laserowa/

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.