Współczesne czasy coraz częściej skłaniają ludzi do stosowania alternatywnych metod leczenia i wychodzenia z pewnych nałogów. Trend ten jest zauważalny głównie u młodych ludzi, bowiem to właśnie u nich modne jest obcowanie z naturą.

Hipnoza

Co prawda skuteczność takich metod jest wątpliwa, istnieją jednak osoby, które są przekonane o ich skuteczności i realności. Coraz więcej miejsc w Polsce oferuje akupunkturę czy hipnozę, co bez wątpienia cieszy właścicieli takich gabinetów.

Według badań, hipnoza oznacza się skutecznością oscylująca w granicach 10-15 %. Nie jest to jednak wynik zachwycający, a raczej mieszczący się w stadium przeciętności. Na czym polega leczenie tego rodzaju? Pacjent zostaje wprowadzony w stan hipnozy, w której jego podświadomość jest podatna na sugestie i opinie. Metoda opiera się przede wszystkim na sugestiach dotyczących rzucenia palenia, oraz jego słuszności. Niekiedy jednak lepszy efekt przynoszą metody pośrednie, które pozwalają delikatnie zmienić światopogląd.

Akupunktura

Inną, równie ciekawa, choć znaną od pokoleń metod walki z papierosami jest akupunktura. Należy jednak to mało skutecznych rozwiązań, choć umożliwia pozbycie się przykrych skutków odstawienia. Dodatkowo umożliwia przywrócenie pewnej równowagi w organizmie. Co daje? Przede wszystkim polepsza samopoczucie palacza , redukując napięcia psychiczne. Ponadto przekłada się na zdecydowanie lepsza kondycję fizyczna, co również nie pozostaje bez znaczenia.

Biorezonans

Istnieje jeszcze cos takiego, jak biorezonans, który polega na wykorzystaniu naturalnych drgań elektromagnetycznych organizmu. Dzięki specjalnemu podłączeniu do ciała, można swobodnie modyfikować fale pojawiające się w momencie działania szkodliwej toksyny, jak nikotyna. Z automatu blokuje to ochotę na papierosa.

Skuteczność

Przede wszystkim najlepsza formą rzucania palenia jest wiara w powodzenie misji oraz dobre chęci i silna wola. Wszystkie dodatkowe metody mogą być jedynie bardziej, czy mniej skuteczne, ale tak naprawdę wszystko siedzi w naszej głowie.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.