Piękno i zdrowie naszych włosów zależy od wielu czynników, jednak ważne jest aby unikać pewnych zabiegów i czynności, które mogą osłabić ich strukturę, przez co ich kondycja będzie pozostawiała wiele do życzenia. Wśród głównych przyczyn uszkodzenia włosów, wymienić można między innymi poniższe zabiegi.

Rozjaśnianie – stosowanie silnych środków usuwa naturalny pigment znajdujących się w kosmykach, co zmienia strukturę włosów, przez co stają się ona znacznie bardziej podatne na uszkodzenia. Częste farbowanie – szczególnie wymagające intensywnego rozjaśnienia w połączeniu z częstą stylizacją i suszeniem powoduje że włosy stają się łamliwe, są matowe i mają rozdwajające się końcówki.

Trwała ondulacja – to kolejny zabieg, którego warto unikać dbając dobrą kondycję naszych włosów. Chemiczne składniki stosowane podczas prostowania lub zakręcania włosów powodują łamanie wewnętrznych struktur włosa i kształtowanie ich na nowo. Włosy po zabiegu stają się podobnie jak po farbowaniu łamliwe i przesuszone.

wzmocnienie-wlosow

Częste suszenie i prostowanie włosów to zabiegi, które wykorzystują ciepło, a to z kolei powoduje tymczasowe zmiany wiązań wodorowych, które utrzymują poszczególne włosy zwarte i sprężyste. Wraz z czasem, regularne stosowanie suszarek i innych urządzeń tego rodzaju powoduje trwałe uszkodzenia, a włosy stają się podatne na łamanie, a ich kondycja nie jest najlepsza.

Fantazyjne fryzury i mocne upięcia prezentują si zjawiskowo, a majestatyczne warkocze, czy nawet zwykłe kucyki pomimo wielu zalet, stosowane zbyt często mogą powodować mikrouszkodzenia w strukturze włosów. Noszenie podobnego upięcia każdego dnia powoduje trwałe uszkodzenia, a szczególnie niekorzystnie, fryzury te, wpływają na kondycję włosów, gdy upinamy je na mokro.

Zbyt częste mycie i stosowanie nadmiaru kosmetyków to kolejne przyczyny uszkodzeń włosów, których warto się wystrzegać. Zbyt częste mycie kosmyków przyczynia się do ich osłabienia i zwiększa ich łamliwość, a w połączeniu z nadmiernym szczotkowaniem, skutki mogą być bardzo nieprzyjemne. Nadmiar kosmetyków z kolei, może zaburzać naturalne zdolności włosów do nawilżania. Warto zatem zachować zdrowy umiar, a nasze włosy odwdzięczą się pięknem i znacznie lepszą kondycją.

Jak poradzić się z przerzedzonymi włosami? Istnieje wiele naturalnych metod, jak maseczki, odżywki, wcierki. Można również zastosować nowoczesną technologię, czyli zagęszczanie włosów preparatem Dr Hair. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i nie ingerująca w strukturę naszych włosów.

Tagi: , , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.