Zmarszczki to problem pań w różnym wieku. Na ogół występują w obrębie oczu i ust, brody a także czoła. Z kolejnymi latami problem się pogłębia, jednakże starzenie się to nie jedyny powód. W chwili gdy zaobserwujesz wyraźne bruzdy, w walce z nimi pomocny będzie botox.

Działanie botoxu

Powszechnym sposobem pozbywania się bruzd jest stosowanie toksyny botulinowej, czyli botoxu. Terapia botulinowa działa bezpośrednio na źródło pojawiania się zmarszczek. Dzięki toksynie botulinowej powiązanie mięśni twarzy z nerwami jest ograniczone, przez to impuls nerwowy nie dociera do mięśni, co powstrzymuje ich skurcz. Rezultatem jest ujędrniona skóra oraz ograniczona widoczność zmarszczek. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, zabieg warto połączyć z innymi metodami pozbywania się zmarszczek.

Botox – komu pomoże?

Na zabieg zdecydować powinny się kobiety, stawiające na profesjonalne usuwanie zmarszczek. Pozwoli on pozbyć się zmarszczek wokoło oczu czy ust. Pomoże paniom, które zmagają się z opadającymi powiekami. To też niezastąpiony zabieg dla palaczy. Na skórze palaczy tworzy się zazwyczaj więcej bruzd. Zabieg przy użyciu botoxu radzi sobie też z bruzdami, uwidaczniającymi się na szyi i dekolcie. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: ciąża, karmienie piersią, zażywanie leków wpływających na zaburzenie krzepliwości krwi, zakażenia i nowotwory skórne jak również opryszczka.

Jak przeprowadza się zabieg

Zabieg musi być wykonywany przez lekarza specjalistę. Do wykonania zabiegu potrzebna jest jednorazowa strzykawka oraz igła. Preparat wtłacza się w okolice, wymagające wygładzenia. Zabieg trwa niecałe pół godziny. Procedura jest wręcz bezbolesna. Jedyny dyskomfort może być związany z ukłuciem. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ konkretna dawka produktu jest dopasowywana do osoby, u której przeprowadza się zabieg.

Po zabiegu botoxem

Jak długo czeka się na efekty? Są to zazwyczaj 2 doby od wykonanego zabiegu. Na najlepsze efekty czekać trzeba mniej więcej 2 tygodnie. Trwałość skutków zabiegu botoxem to kwestia indywidualna. Efektem zabiegu botoxem jest dostrzegalne zlikwidowanie zmarszczek mimicznych. Dla osiągnięcia maksymalnych efektów, zabieg poleca się powtarzać co kilka miesięcy. Dzięki temu twarz jest skutecznie odmłodzona.

Do kogo udać się na zabieg?

Pacjenci obawiają się czasem, że po zabiegu zmienią się ich rysy twarzy. W Vesunie w Krakowie pacjentami zajmują się tylko i wyłącznie specjaliści w swojej branży. Dbają o to, aby twarz po zabiegu wyglądała młodo i świeżo. Toksynę botulinową typu A wstrzykuje się tylko i wyłącznie w miejsca, z których pragniemy usunąć zmarszczki botoxem. Koszty botoxu zależą od miejsc, w które aplikowany jest produkt. Cena zabiegu botoxem ustalana jest indywidualnie.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.