Palomar Vectus to profesjonalny laser, który otrzymał najważniejsze certyfikaty. Pochwalić może się on też nagrodą Prix de Beaute 2013, co świadczy o zaufaniu, jakim obdarzyły go kobiety. Służy do depilacji laserowej jak również pozbywania się plam pigmentacyjnych. Laser efektywnie niszczy cebulkę włosa, dzięki czemu zahamowany jest jego wzrost. Na światło lasera najbardziej podatne są włosy, będące w czasie zabiegu w fazie wzrostu. Palomar Vectus wykorzystuje innowacyjną technologię, która opiera się na ponownym zużytkowaniu promieni lasera. Poza tym ma wbudowany system ochładzający, dzięki czemu depilacja jest w pełni bezbolesna.

Jak wygląda zabieg laserem Palomar Vectus?

Aby przygotować się do depilacji laserem Palomar Vectus, wybrać musimy obszar, z którego planujemy usunąć owłosienie lub plamy pigmentacyjne. Głowica urządzenia dopasowywana jest do wybranego obszaru. Zanim zabieg się rozpocznie lekarz dokonuje analizy rodzaju owłosienia oraz skóry pacjenta. Przez to łatwiej dobrać idealne parametry. Lekarz wykonujący zabieg ustala rodzaj owłosienia czytnikiem SKINTEL, który bada ilość melatoniny w skórze i przekazuje tę liczbę do aparatu. Aparat ten eliminuje ryzyko poparzenia.

Zalety zabiegu

Taka depilacja jest bezinwazyjna. Działa się jedynie na powierzchni skóry, zatem nie uszkadza się struktury włosów. Metoda ta uznawana jest za najbardziej efektywną. Ponadto jest prawie bezbolesna i bezpieczna. W przeciwieństwie do różnorodnych metod usuwania włosów, nie narażamy się na żadne komplikacje. Zabieg z użyciem lasera Palomar Vectus pozwala pozbyć się nawet całego owłosienia. Dla osiągnięcia takiego efektu, zabieg wykonać należy kilkukrotnie. Jeśli zainteresowani jesteśmy pozbycie się zmian pigmentacyjnych na ogół wystarczy zrobić zabieg jednorazowo.

Depilacja laserowa – dla pań i panów

Przed zabiegiem pacjent wskazuje części ciała, z których usunięte będą włoski. Części ciała, na które działać możemy laserem to: nogi, ręce, górna warga. Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami są zależne od danego obszaru ciała. Od obszaru i czasu trwania zabiegu zależy także cena zabiegu, który w krakowskiej Vesunie kosztuje do 600 zł za jeden zabieg. Ta metoda redukowania owłosienia i przebarwień skóry nadaje się dla pań i panów.

Co trzeba wiedzieć?

Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową, pamiętaj o przeciwwskazaniach. Wyspecjalizowana osoba przeprowadza wywiad aby nie mieć wątpliwości, że można przeprowadzić dany zabieg. Osoba, decydująca się na depilację laserową Palomar Vectus nie powinna zmagać się z problemami skóry, cukrzycą, epilepsją. Nie należy być w trakcie terapii lekami, obniżających krzepliwość krwi i leków fotouczulających. Odradza się stosowanie depilacji laserowej kobietom ciężarnym i karmiącym piersią.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.