W zwalczaniu dolegliwości bólowych najważniejsze są szybkość i skuteczność. Istnieją niesteroidowe leki przeciwbólowe, które uwalniają od dolegliwości już po 30 minutach od zażycia. Dlaczego są tak skuteczne?

Wygraj walkę z bólem

Istnieje wiele skutecznych leków przeciwbólowych, dostępnych bez recepty. Ich skuteczność wynika z zastosowania substancji czynnej, na przykład deksketoprofenu, będącej aktywnie działającą prawoskrętną formą popularnego ketoprofenu. Dzięki niej leki takie jak Dexak szybko uaktywniają się w organizmie, przynosząc ulgę w objawowym leczeniu bólu o nasileniu umiarkowanym i łagodnym.

Leki przeciwbólowe można stosować przy objawach bólu kostnego, mięśniowo-stawowego, bólach zębów czy bólach menstruacyjnych. Ponadto wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Występują w postaci tabletek powlekanych, maści oraz w formie saszetek do rozpuszczenia w wodzie. Jeśli chcesz uzyskać natychmiastowy efekt w przypadku ostrego bólu, najlepiej przyjąć lek na pusty żołądek. Wtedy substancja czynna będzie mogła w najkrótszym czasie wchłonąć się i zacząć działać.

Dodatkową zaletą leków tego typu jest to, że nie kumulują się w organizmie. Jedna tabletka zawiera 25 mg substancji czynnej. Zaleca się nieprzekraczanie dziennej maksymalnej dawki w organizmie, która odpowiada 75 mg. Kolejne dawki można przyjąć po upływie ośmiu godzin i popijać niewielką ilością wody. U osób starszych nie należy przekraczać stężenia na poziomie 50 mg, które odpowiada dwóm tabletkom. Dzieci poniżej 12 roku życia nie powinny przyjmować leków przeciwbólowych.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.