Gdy u mężczyzn pojawia się problem z utrzymaniem moczu w pęcherzu, jest on często ukrywany. Boją się oni mówić o tym otwarcie, często ukrywając się przed swoimi partnerkami i rezygnując z wizyty lekarskiej. Tymczasem odpowiednio szybko wdrożone leczenie jest w stanie bardzo szybko przywrócić układ moczowy do normalnego funkcjonowania.

Dlaczego nietrzymanie moczu to wstydliwy problem u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to wstydliwy problem. Ryzyko pojawienia się kropelek moczu i nieprzyjemnego zapachu w trakcie spotkań z innymi osobami obniża pewność siebie, prowadząc nawet do izolacji społecznej (czyli do unikania kontaktu i spędzania czasu głównie w samotności). Mężczyźni wstydzą się mówić o swoim problemie otwarcie, ponieważ uważają to za niemęskie. Jest to niestety nadal temat tabu. Powszechnie przyjął się bowiem wizerunek twardego mężczyzny, który z wieloma problemami, także związanymi ze zdrowiem, radzi sobie sam. Tłumaczenie się z takich dolegliwości jest dlatego dla nich tak mocno krępujące.

Jak poradzić sobie ze wstydem?

Chcąc poradzić sobie ze wstydem związanym z nietrzymaniem moczu, należy oprócz podjęcia odpowiedniego leczenia wypróbować także pieluchomajtki. Dzięki ich unikalnej konstrukcji nie tylko zapewniają one maksymalną ochronę przed przeciekaniem moczu, ale również, jako zamiennik bielizny, nie są widoczne pod ubraniem. Osoba, która je nosi, nie wyróżnia się zatem w tłumie. Majtki pieluchowe dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach, jeśli chodzi o chłonność, sposób zdejmowania i zakładania, a także zastosowane w nich rozwiązania. Wśród nich warto wymienić znajdujące się m.in. w pieluchomajtkach TENA wsady o bardzo dużej chłonności, specjalne bariery ochronne zapewniające maksymalną ochronę w każdej pozycji (siedzące, leżącej, stojącej) oraz unikalne systemy neutralizacji przykrych zapachów, które zapewniają świeżość przez cały dzień i noc.

Czy możliwe jest skuteczne pozbycie się problemu nietrzymania moczu?

Zlikwidowanie problemu nietrzymania moczu jest możliwe przy zastosowaniu odpowiednich środków farmakologicznych przepisanych przez lekarza oraz ćwiczeń na mięśnie miednicy. W tym drugim przypadku należy pamiętać o regularności. Minimalna ilość sesji treningowych w ciągu tygodnia to 3-4 z kilkunastoma minutami ćwiczeń. Dodatkiem do tego powinna być lekkostrawna dieta, ukierunkowana na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wyeliminowanie kawy i alkoholu, które mają działanie moczopędne. W skrajnych przypadkach stosuje się leczenie operacyjne. W każdej sytuacji możliwe jest całkowite zlikwidowanie problemów związanych z nietrzymaniem moczu.

Choć nietrzymanie moczu u mężczyzn jest wstydliwe, to zbyt długie ukrywanie tego problemu może się skończyć operacją. Im wcześniej uda się odwiedzić z nim lekarza, tym zostaną zastosowane mniej inwazyjne metody leczenia. W jego trakcie warto nosić pieluchomajtki, które pozwalają na zachowanie normalnej aktywności w ciągu dnia.

Tagi: , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.