Pięknie podkreślone, długie rzęsy są marzeniem wielu kobiet. Nie inaczej jest podczas ciąży, kiedy każda przyszła mama chce czuć się po prostu dobrze i tak też wyglądać. Wiele kobiet zastanawia się wówczas nad laminacją rzęs, czyli zabiegiem, który pozwala na uzyskanie wyrazistego spojrzenia. Czy jest on bezpieczny podczas ciąży?
Czym jest zabieg laminacji rzęs?
Zabieg laminacji rzęs łączy w sobie odżywienie, podkręcenie i przyciemnienie. Jest idealną alternatywą dla przedłużania rzęs. To ostatnie potrafi niszczyć rzęsy i prowadzić do ich wypadania. To zabieg bezinwazyjny, bezpieczny i niesamowicie skuteczny. Stąd też ogromne zainteresowanie, nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn – szczególnie wtedy, kiedy borykają się oni z niesfornymi rzęsami. Po zabiegu laminacji rzęsy stają się podkręcone, ciemniejsze i pięknie odżywione. Efekty zabiegu utrzymują się nawet 6–8 tygodni, podczas których nie ma konieczności tuszowania rzęs. Należy pamiętać, aby nie wykonywać zabiegu laminacji samodzielnie. Najlepiej poprosić o pomoc wykwalifikowaną kosmetyczkę.
Laminacja rzęs w ciąży – czy jest bezpieczna?
W ciąży każda kobieta szczególnie dba o siebie i swoje dziecko, stara się zdrowo odżywiać, wybiera dobre i bezpieczne kosmetyki, a wszelkie zabiegi dotyczące urody ogranicza do minimum. Okazuje się jednak, że w przypadku laminacji rzęs nie ma potrzeby rezygnowania z tego zabiegu. Jest on bezpieczny dla mamy i dziecka. Zabieg ten nie narusza struktury skóry, dzięki czemu składniki zawarte w produktach nie przenikają do krwiobiegu. Okazuje się jednak, że przez zmiany hormonalne, jakie zachodzą w ciele kobiety, zabieg ten nie zawsze może się udać. Najlepiej wykonywać go pod koniec ciąży, aby uniknąć rozczarowania. Należy pamiętać, że zabiegu laminacji nie powinny wykonywać osoby uczulone na składniki produktów wykorzystywanych w zabiegu laminacji, a także osoby z opuchlizną oczu, obrzękami czy infekcjami oczu. Niewskazany jest również dla osób z jaskrą, zaćmą, po opalaniu, a także przeziębionych. Co istotne, nie powinno się wykonywać zabiegu częściej niż co 2 miesiące.
Czy można robić laminacje rzęs w ciąży?
Tak, jak już wspomnieliśmy, zabieg laminacji rzęs jest bezpieczny dla mamy i dziecka, jednak należy mieć na uwadze fakt, iż przez hormony może nie dać spodziewanych efektów. Co ważne, w preparatach wykorzystywanych w laminacji rzęs występują takie składniki jak: pantenol, keratyna, proteiny jedwabiu i inne składniki, które wpływają na końcowy efekt zabiegu. Są bezpieczne, bezinwazyjne i skuteczne w działaniu. Właśnie dlatego, jeśli kobieta ma ochotę na wykonanie takiego zabiegu, może się na niego zdecydować. Należy pamiętać, że zabieg laminacji wykonywany jest w pozycji leżącej i trwa około 90 minut. Niestety, wiele kobiet w ciąży ma ogromne trudności z przyjęciem jednej pozycji na tak długi czas, dlatego warto to przemyśleć przed przyjściem na zabieg.
Na czym polega zabieg laminacji rzęs?
Zabieg laminacji rzęs jest bezinwazyjny i bezbolesny. Polega na wydłużeniu, podkręceniu i wypielęgnowaniu włosków. Na początku kosmetyczka zechce zapytać o przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Kiedy okaże się, że można wykonać zabieg u danej klientki, kosmetyczka przejdzie do przygotowania włosków do zabiegu. To oczyszczanie rzęs oraz ochrona skóry pod oczami, na którą nakłada się specjalnie dopasowane płatki. Następnie konieczne jest nałożenie wałka silikonowego na górną powiekę. To właśnie na wspomniany wałek nawija się rzęsy. Kiedy zostaną odpowiednio ułożone, konieczne jest nałożenie preparatów, które podkręcą rzęsy, następnie – farby koloryzującej i keratyny, nawilżającej i uelastyczniającej rzęsy. Żaden z tych składników nie dotyka skóry, a jedynie włoski. Warto wiedzieć, że po zabiegu przez około 24 godziny nie wolno moczyć rzęs oraz korzystać z sauny. Po upływie tego czasu można spokojnie chodzić na basen, myć twarz i wykonywać inne czynności. Efekty zabiegu z pewnością będą zadowalające.