Niektórzy przyjmują błędne przeświadczenie o tym, że suplementy diety są przeznaczone dla osób chorych lub sportowców. Nic bardziej mylnego, ze względu na coraz gorszą jakość żywności, którą kupujemy w sklepach, o odpowiednią suplementację powinien zadbać każdy człowiek! Zbilansowana i różnorodna dieta będzie szczególnie ważna u najmłodszych.

Produkcja kontraktowa suplementów dla dzieci to dziedzina, która coraz prężniej się rozwija, a w tym artykule przedstawimy 5 suplementów diety, które powinien podawać każdy rodzic!

Jakie suplementy diety dla dzieci?

Z pewnością podstawową witaminą, którą powinny stosować osoby w każdym wieku, jest Witamina C. Znana ze swojego wpływu na odporność, będzie wskazana szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to panuje okres dużej zachorowalności na przeziębienie i grypę. Następny suplement diety dla dzieci to Magnez wraz z witaminami z grupy B. Te znajdziemy między innymi w warzywach i owocach, jednak jak doskonale wiedzą wszyscy rodzice, naszych podopiecznych czasami trudno namówić do jedzenia odpowiedniej ilości warzyw. Kolejna na liście jest Witamina D, którą w naturalnych okolicznościach pozyskuje się głównie za sprawą promieni słonecznych, jednak szczególnie w okresie jesienno-zimowym mogą występować niedobory na tym polu. Numer 4 – kwasy Omega -3 i -6. Znajdziemy je w tłustych rybach, których jednak nie jada się zbyt często. Stawkę suplementów zamyka witamina K i A, którą znajdziemy najczęściej w różnego rodzaju miksach wielowitaminowych.

Suplementy diety dla dzieci – jak odpowiednio dobrać dawkę?

W przypadku suplementów diety dla dzieci ważne jest, aby dokładnie czytać etykiety i nie duplikować dawek. U dzieci masa ciała jest dużo mniejsza niż u dorosłych, a zatem nadmiar witamin może być równie szkodliwy, co ich niedobór. W produkcji kontraktowej suplementów diety dla dzieci przeważają różnego rodzaju kompleksy witaminowe. Producenci zazwyczaj określają bezpieczną dawkę, którą z pewnością nie powinna nikomu zaszkodzić. Warto jednak zaznaczyć, że czasami zapotrzebowanie będzie większe, szczególnie w przypadku dzieci, które ze względów genetycznych cierpią na niedobory poszczególnych witamin i minerałów lub zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. Wtedy warto skonsultować się z lekarzem, który z pewnością zaleci odpowiednią dawkę suplementów diety.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.