Dieta bywa ciężka i trudna do przestrzegania. Na szczęście znajdują się substancje, pozwalające pozbyć się tkanki tłuszczowej bez olbrzymiego wysiłku i katorgi. Dodatkowo to rozwiązania naturalne i bezpieczne, dzięki którym niepotrzebne jest stosowanie suplementów diety. To codzienne produkty, przyjemne i smaczne. Jeśli nie chcesz jednak mieć z nimi do czynienia to zobacz co zaoferować może Ci Clean 9, który ma dobre opinie.

Substancje niczym hormony spalające tłuszcz

Najlepszym hormonem, odpowiedzialnym za spalanie tłuszczów jest oczywiście noradrenalina. Łączy się ona ze swoim receptorem w błonie komórkowej, co powoduje rozbicie cząstek tłuszczu na mniejsze. Część nich jest spalanych przez mięśnie, inne w procesach białkowych. Na takiej właśnie zasadzie działają niektóre, poniżej wypisane substancje, które zdecydowanie warto poznać.

kapsaicyna

To chyba najbardziej znany alkaloid. Występuje np. w papryce chilli i jest odpowiedzialny za pikantny smak. Pobudza procesy wytwarzające ciepło, a więc przyspiesza spalanie materii, która jest zmagazynowana w tkance tłuszczowej.

L-karnityna

L-karnityna jest substancją wspomagającą procesy spalania tkanki tłuszczowej, dzięki przenoszeniu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do komórek. To właśnie tam powstaje energia. Aby jednak ona wystąpiła, konieczna jest dawka ruchu. Tylko wówczas można osiągać zamierzone cele.

 

sprzężony kwas linolowy – CLA

To jeden ze składników popularnych suplementów diety. Substancja odpowiedzialna jest za stymulowanie procesu termogenezy, a także za blokowanie enzymu przenoszącego składniki niezbędne do odkładania tłuszczu.

fenyloalanina

Składnik napoi gazowanych. Popularny choć niedoceniany aminokwas, uczestniczący w powstawaniu hormonów tarczycy oraz bardzo ważnej- noradrenaliny. Należy jednak zachować pewien umiar, szczególnie w przypadku pacjentów chorych na fenyloketonurię.

metyloksantyny

 

Do tej grupy substancji zalicza się przede wszystkim guarana i kofeina, a więc substancje, które doprowadzają do przyspieszenia metabolizmu. Dodatkowo rozwiązanie wpływa na zwiększenie rozpadu cząsteczek tłuszczowych.

 

witamina C
To niekwestionowany królowa w walce z nadwagą. Witamina C przyśpiesza przemianę materii oraz wspomaga organizm w walce z infekcjami czy zakażeniami. Jest bowiem substancja niezbędną do wytwarzania karnityny.

białko

Białko, jak zapewne doskonale wiadomo, jest niezbędne w procesach odchudzania. To najważniejszy budulec organizmu, zachowujący właściwości spalania tłuszczów. Tym bardziej, że proteiny związane są z powstawaniem kolejnej istotnej substancji, jaką jest somatotropina. To ona nazywana jest po prostu hormonem wzrostu.

polifenole
Polifenole to przede wszystkim sposób na zachowanie młodości. Mało jednak kto wie, że również przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

To niedługa lista ważnych substancji, z punktu widzenia pracy nad smukłą sylwetką. Warto jednak poszukać ich w naturalnych produktach spożywczych, a nie suplementach diety.

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.