Dziś chcemy przedstawić Wam zdrowy przepis na lody własnej roboty. Chcieliśmy pokusić się o coś rzadko spotykano i przeglądając różne lody postanowiliśmy podpowiedzieć Wam jak zrobić lody tajskie w domu, sprawa jest o tyle skomplikowana, że wiele osób zastanawia się nad tym jak zrobić mieszankę czyli bazę do lodów tajskich. Mamy nadzieję, że dzięki nam problem ten będzie zlikwidowany, a osobom tym nie będą potrzebne już inne przepisy na lody.
Zanim jednak przejdziemy do przepisu na mieszankę do lodów tajskich chcemy powiedzieć, że sekretem tych lodów jest nie mieszanka, a sposób przygotowania samych lodów. Otóż lody tajskie robi się na specjalnej zimnej płycie, które temperatura to -2o stopni celcjusza. Bez niej przygotowanie prawdziwych lodów tajskich nie będzie możliwe!

Jak zrobić bazę do lodów tajskich?

Wbrew pozorom przygotowanie takiej bazy to sprawa bardzo prosta. Wystarczy mieć zaledwie kilka składników, których w zależności od Twoich upodobań może być troszkę mniej lub więcej. Przede wszystkim musisz mieć mleko, cukier i śmietanę. Składniki te należy zmieszać dodając następnie do nich kolejne dodatki już według własnych upodobań. Mogą to być posiekane owoce, a może to być pokrojona czekolada. Całość należy dokładnie wymieszać i ubić.
Tak przygotowaną bazę kładzie się na zimnej płycie, na której przeprowadza się kolejne kroki prowadzące do przygotowania lodów tajskich.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.