Neurochirurg jest lekarzem medycyny, który zawodowo specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu nerwowego o różnym podłożu. W kompetencji specjalisty leży nie tylko przepisywanie leków, ale również wdrażanie mało inwazyjnych zabiegów, zalecanie dodatkowych badań oraz kierowanie na operację w szpitalu.

Jakimi schorzeniami zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurg zajmuje się przede wszystkim schorzeniami związanymi z układem nerwowym, w przypadku których leczenie farmakologiczne okazało się nieskuteczne i istnieją wskazania do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Do dolegliwości, które leczy specjalista zaliczają się przede wszystkim:

1). dyskopatie,

2). przepukliny kręgosłupa,

3). deformacje kręgosłupa,

4). uszkodzenia nerwów obwodowych,

5). przewlekłe bóle kręgosłupa,

6). nadciśnienie wewnątrzczaszkowe,

7). zmiany o podłożu nowotworowym w okolicach kręgosłupa,

8). przepukliny mózgowo-rdzeniowe.

Do lekarza zgłaszają się również osoby po przebytym wypadku, w wyniku którego doszło do uszkodzenia jednego z odcinków kręgosłupa lub zmagające się z przewlekłymi bólami, które są niemożliwe do wyleczenia za pomocą przyjmowanych lekarstw.

Kiedy umówić się na wizytę u neurochirurga?

Wizyta u neurochirurga jest wskazana w przypadku osób, które odczuwają niepokojące objawy, takie jak mrowienie lub drętwienie kończyn, zaburzenia widzenia związane z bólami neurologicznymi oraz omdlenia. Z pomocy lekarza powinni również skorzystać pacjenci, którzy zmagają się z niedowładem kończyn, bądź z problemami ze słuchem, które nie wynikają bezpośrednio z chorób dotyczących przewodów słuchowych. Konsultacja neurochirurgiczna zostaje przeważnie zlecona przez lekarza medycyny rodzinnej, jednakże istnieje również możliwość umówienia się na wizytę bezpośrednio do specjalisty.

Profesjonalne konsultacje medyczne – jakie badania może zlecić neurochirurg?

Neurochirurg może zlecić badanie USG, RTG, tomografię komputerową, bądź rezonans magnetyczny. Często wymagane są również podstawowe badania, takie jak morfologia krwi czy badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. W celu poznania istoty choroby przeprowadza się również tomografię emisyjną oraz magnetoencefalografię.

W celu skorzystania z usług neurochirurga, warto zdecydować się na uznaną placówkę, która zatrudnia wyłącznie najlepszych lekarzy. Klinika REX MEDICA oferuje profesjonalne i kompleksowe konsultacje neurochirurgiczne. Uznani specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w diagnostyce oraz leczeniu chorób kręgosłupa, pomogą w powrocie do zdrowia. Uważamy, że naszą największą zaletą jest indywidualne podejście do pacjenta, a nasi lekarze wyróżniają się profesjonalizmem. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest kompleksowy wywiad mający na celu zebranie najistotniejszych informacji o dolegliwościach. Następnie lekarz wybiera najlepszy sposób leczenia przypadłości, zalecając jedną z form terapii. Zawsze staramy się udzielić kompleksowej pomocy, która przyniesie długoterminowe rezultaty. Z tej przyczyny oferujemy również mało inwazyjne leczenie chirurgiczne, terapię neurochirurgiczne oraz leczenie mające na celu jak najszybsze zlikwidowanie ostrego bólu.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.