Kwas hialuronowy jest jedną z substancji naturalnie znajdującą się w naszym organizmie, dlatego zabiegi, w których się go wykorzystuje nie stanowią żadnego zagrożenia dla organizmu. Co więcej, zmiany dokonane przy jego użyciu są odwracalne i nie pozostają na resztę życia.
Jak wykonuje się zabieg powiększania ust?
Zabieg powiększania ust jest stosunkowo krótki i trwa zaledwie 15 minut. Podczas wykonywania zabiegu pacjent zawsze otrzymuje znieczulenie miejscowe, w związku z tym zazwyczaj nie odczuwa bólu. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji (żelu), zawierającej kwas hialuronowy bezpośrednio w usta. Tam preparat zaczyna działać i wiążąc cząsteczki wody, powiększa objętość danej partii. Daje to natychmiastowy i bardzo naturalny efekt, pozostawiając usta nawilżone i jędrne.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- miesiączka
- ciąża i karmienie piersią
- zaburzenia układu nerwowego i sercowo-naczyniowego
- choroby ALS i Alzheimera, płytki nerwowo-mięśniowej (np. miastenia gravis), choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów)
- regularne przyjmowanie leków w przypadku osób cierpiących na wyżej wymienione, choroby oraz leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych, które w swoim składzie mają substancje rozrzedzające krew (np. kwas acetylosalicylowy)
- alergia na albuminę ludzką
Wskazania przed wykonaniem zabiegu
Jak w każdym przypadku, gdzie zachodzi ingerencja w nasze ciało, warto skonsultować się z osobą kompetentną w tym zakresie. Przed wykonaniem zabiegu powinniśmy dowiedzieć się na co dokładnie się decydujemy i co się z tym wiąże. Pacjent powinien zostać także poinformowany o przeciwwskazaniach, które wykluczają możliwość wykonania zabiegu.
Jakie są korzyści zabiegu ?
Jak już wspominaliśmy, zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Analiza przeprowadzonych testów wykazała brak jakichkolwiek skutków ubocznych i powikłań po wykonanym zabiegu. W dodatku efekty zabiegu nie są trwałe i utrzymują się przez okres 6-12 miesięcy. Do nas zatem należy decyzja, czy chcemy go ponownie wykonać.
Zdarza się, że bezpośrednio po zabiegu występują reakcje charakterystyczne dla iniekcji (zaczerwienienie, obrzęk, nadwrażliwość, lekki ból czy świąd). Są to jednak krótkotrwałe skutki, które utrzymują się zaledwie do 2-3 dni po wstrzyknięciu preparatu do skóry.