Bardzo rzadko suplementy diety są wykorzystywane w leczeniu schorzeń kostnych, co jest kiepskim wyjściem, gdyż stanowią one właściwie jedynie zabezpieczenie przed późniejszymi, ewentualnymi komplikacjami. Nie da się ich jednak stosować jako leków, i oczekiwać olbrzymich i widocznych rezultatów w krótkim czasie. Suplementy są substancjami działającymi osłonowo i profilaktycznie, co nie zmienia faktu, że niektóre z nich mogą poważnie zagrozić naszemu zdrowiu.

Bio Calcium+D3

To nowoczesny preparat, którego działanie ma za zadanie dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wapnia. Dodatkowo znajdują się w nim witamina D3, krzem oraz magnez. Środek od wielu lat polecany głównie paniom, które są zdecydowanie częściej narażone na licznego rodzaju urazy. Niestety to właśnie u kobiet, rozpoczynają od pięćdziesiątego roku życia, co roku zmniejsza się masa kostna. Produkt dostępny jest w aptece i Internecie, bez recepty. Nie wolno przekraczać zalecanej, dziennej dawki.

Doppelherz Aktiv -mocne kości

Preparat jest zestawem cennych witamin, takich jak witamina D3, K, C, oraz wapnia. Dostosowany zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych. Regularne przyjmowanie pozwala na zmniejszenie ryzyka występowania złamań. Dzienna dawka nie przekracza dwóch tabletek.

Floradix

Zwykle, suplementy diety dostępne są w stałej postaci (tabletek). Obecnie jednak badania, pokazują, że preparaty w płynnej formie znacznie szybciej przyswaja organizm, a co ważniejsze, zdecydowanie lepiej działają. Floradix jest właśnie przedstawicielem takiej grupy suplementów. Dedykowany dla wszystkich dorosłych, pozwala na dostarczenie organizmowi magnezu, cynku, wapnia i witaminy D.

Oczywiście, decyzja o wyborze określonego produktu zależna jest wyłącznie od nas samych. Nie należy ich jednak traktować jako leków- a jedynie substancje wspomagające organizm.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.