Spotkania towarzyskie, na których pijemy alkohol mają do siebie to, że możemy mówić o ich dwoistej naturze. Najpierw wszystko jest pozytywnie, wprawiamy się w coraz lepszy humor, narastają nasze chęci do rozmów, poznawania nowych osób, tworzenia i osiągania rzeczy wielkich, gdzie już snujemy śmiałe wizje podboju biznesowego świata, widzimy oczyma nasyconej procentami wyobraźni swoje zyski, nowe perspektywy… a nagle się budzimy.

A wtedy kac – jak się go pozbyć?

Przebudzenie to, niemal w 9 przypadkach na 10, tożsame jest z najgorszym, egzystencjalnym bólem i cierpieniem, zarówno tym duchowym, jak i, niestety, tym fizycznym. Dopada nas kac.

Pół biedy, gdy możemy pozwolić sobie na całodniową regenerację. Bywają takie sytuacje, w których musimy postawić się „do pionu” w zaledwie kilka godzin. Jest na to rada.

Jedzenie na kaca

Przede wszystkim, nawet jeżeli nasz żołądek odmawia współpracy, musimy coś zjeść. Chodzi tu o lekkie posiłki – idealnie sprawdzą się sałatki bez ciężkich sosów czy zupy. W tym drugim przypadku, rozgrzanie żołądka, to pierwszy krok do tego, byśmy poradzili sobie z konsekwencjami „dnia po”.

Witamina C na kaca

Wiele osób, nie potrafi zwalczyć kaca, bez sięgania po środki przeciwbólowe. To błędne działanie, ponieważ związki pirynowe tak naprawdę nie niwelują skutków, a po prostu przesuwają w czasie moment tak zwanej masy krytycznej. Zamiast tego, lepiej wspomóc się witaminą C – w dużych ilościach. Tutaj, może to być herbata z cytryną lub sama woda z jej dużą zawartością. Poza tym, świetnie sprawdzają się soki z kiszonej kapusty czy ogórków.

Czym się strułeś tym się lecz

Jeśli możemy sobie na to pozwolić, zawsze można w ramach hołdu dla powiedzenia „czym się trułeś, tym się lecz”, zmniejszyć wymiar cierpienia zimnym piwem czy drobnym drinkiem. Tu jednak, ciężko oszacować skuteczność i dalsze skutki. Doświadczenie często pokazuje, że lepiej nie ryzykować…

Tagi: , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.