Kolarium to tzw. Łóżko kolagenowe. Z powodu charakterystycznej nazwy, jest kojarzone z funkcją opalania. Nie ma w tym jednak nic bardziej mylnego, gdyż w przeciwieństwie do solarium, kolarium opiera się na promieniowaniu czerwonym, a nie UV. W takich wypadkach zabiegi mają na celu odmłodzenie skóry i regenerację jej struktury.
Główną zaletą lamp, które są montowane w takich łóżkach, jest działanie hamujące procesy starzenia się skóry. Ich obecność pozwala dodatkowo na odzyskanie sprężystości i jędrności naskórka. Regularne zabiegi wpływają korzystnie na niwelowanie przebarwień, redukcję cellulitu czy też zmniejszenie porów. Kolarium jest również propozycją dla osób, mających problem z klasycznym trądzikiem, bądź skórnymi alergiami. Dlaczego warto zdecydować się na wizytę na łóżku kolagenowym? Obecność w takim miejscu wpływa na poprawę nastroju, co jest szczególnie przydatne w szarych, jesiennych miesiącach.
Przeciwwskazania do stosowania
Do przeciwskazań zalicza się przede wszystkim nowotwory, choroby serca, ciąże czy też zażywanie leków światłouczulających. Natomiast pozytywnym aspektem, jest możliwość zastosowania takiego łóżka w przypadku kobiet karmiących piersią, oraz podczas menstruacji.
Kilka przydatnych rad dla osób zainteresowanych kolarium
To, jak długo możemy sobie pozwolić na pobyt w łóżku kolagenowym, zależy w dużej mierze od naszej skóry i jej karnacji. Osoby o jasnym naskórku mogą pozwolić sobie na kurację trwającą maksymalnie 12 minut. Te, z ciemniejszą karnacją mogą wydłużyć zabieg nawet do 15 minut. Maksymalna częstotliwość powinna opierać się na dwóch, trzech wizytach w tygodniu. Same sesje można podzielić na te nakierowane na modelowanie i regenerację skóry, jak i witalizację i jej ochronę. Ilość zabiegów jest również indywidualna sprawą.