Czy możliwe jest wybielanie zębów bez konieczności decydowania się na drogie zabiegi stomatologiczne? Jeśli stosujesz wyłącznie sprawdzone rozwiązania, nie powinny pojawić się żadne skutki uboczne. Zanim jednak ostatecznie się zdecydujesz, przeczytaj poniższe zasady, aby jeszcze mocniej zabezpieczyć własne zdrowie i zęby.
Skonsultuj się ze specjalistą
Wizyta u stomatologa może owocować profesjonalnym czyszczeniem zębów oraz ich pełną kontrolą. Być może okaże się bowiem, że wybielanie zębów w twoim przypadku w ogóle nie będzie potrzebne. Jeśli twoje zęby nie są w najlepszym zdaniem, przed zabiegiem należy bezwzględnie pozbyć się wszystkich ubytków. To lekarz ma obowiązek sprawdzić także stan Twoich dziąseł, i w przypadku jakichkolwiek podrażnień i infekcji, ma prawo przełożyć zabieg wybielania na inny czas. Jeśli już jesteś na wizycie, koniecznie zapytaj jaki preparat do samodzielnego wybielania będzie dla Ciebie najlepszy. Lekarz z pewnością dobierze rozwiązanie, dopasowane do jakości szkliwa, wieku czy też trybu życia.
Wybierz mądrze produkt wybielający
Każdy środek wybielający opiera się na obecności nadtlenku karbamidu, w stężeniu wahającym się od 8 do 20 procent. Początkowo najlepiej się wybrać pośrednie stężenie, a dopiero gdy nie wystąpią żadne skutki uboczne, przenieść się na nieco wyższe.
Postępuj zgodnie z zaleceniami!
Jeśli na opakowaniu podany jest czas stosowania środka bezpośrednio na zębach, nie wolno go przekraczać. Zbyt długie trzymanie żelu wybielającego może doprowadzić do poważnego uszkodzenia szkliwo. Rozwiązań tych nie powinno się stosować w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią.
A może wybielanie nie jest dla mnie?
Należy pamiętać, że proces ten może wystąpić wyłącznie na naturalnych zębach. Jeśli więc posiadasz plomby kompozytowe albo porcelanowe, możesz być pewien, że nie staną się jaśniejsze.