Blond włosy mogą efektownie podkreślać urodę, dlatego bardzo wiele pań decyduje się na zabiegi rozjaśniania, by uzyskać wymarzony jasny kolor. Naturalnych blondynek jest dość niewiele, zwłaszcza patrząc na to z perspektywy całego świata. Pielęgnacja jasnych włosów nie zawsze jest jednak prosta. Szybko tracą nawilżenie, zwykle są cienkie i podatne na zniszczenia. Jak właściwie o nie zadbać? Oto garść przydatnych wskazówek zarówno przy naturalnym blondzie, jak i włosach rozjaśnianych.
Nawilżanie, delikatne mycie i ochrona przed wysokimi temperaturami
Jasne włosy w chłodnych odcieniach blondu, choć są marzeniem wielu kobiet, mogą bywać problematyczne. Jak pielęgnować blond włosy? Najważniejsze w ich pielęgnacji są trzy kwestie: delikatne czyszczenie, regularne nawilżanie i odpowiednia ochrona.
Blond włosy zwykle są nieco cieńsze niż włosy naturalnie ciemne, bardziej łamliwe i mniej odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Wybierając kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji blond włosów, warto zwracać uwagę na naturalny skład i delikatne działanie. To ważne już w przypadku wyboru szamponu – produkty z silnymi składnikami myjącymi mogą osłabiać i przesuszać wrażliwe blond włosy.
Każde mycie włosów, tak jak ekspozycja na słońce czy nawet przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może osuszać włosy, osłabiając ich zdolność do zatrzymywania wody. To dlatego blond włosy powinny być regularnie nawilżane z pomocą odżywki. Dla lepszych efektów raz w tygodniu warto sięgnąć po maski odżywcze, które pozostawia się na włosach na kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut.
Pamiętaj, że blond włosy mogą być bardziej wrażliwe na szkodliwe wpływy zewnętrznych czynników, w tym przede wszystkim wysokich temperatur używanych do ich stylizacji. Panie z delikatnymi jasnymi włosami powinny ograniczać używanie urządzeń wykorzystujących wysokie temperatury, a przed skorzystaniem z nich zawsze nakładać na włosy kosmetyki zapewniające ochronę termiczną.
Jak dbać o blond włosy po rozjaśnianiu?
Dobrze przeprowadzane rozjaśnianie włosów może przynieść spektakularne efekty w postaci platynowego blondu, i to nawet wtedy, gdy zaczyna się od fryzury w ciemnym kolorze. Należy jednak wiedzieć, że rozjaśnianie bywa obciążające dla włosów. Warto odłożyć je w czasie, jeśli Twoje włosy są osłabione i najpierw zająć się ich regeneracją.
Włosy po rozjaśnianiu wymagają solidnej dawki nawilżenia i regeneracji. Zaopatrz się w zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych, najlepiej opracowanych dla włosów osłabionych zabiegami. Przyda Ci się duży zapas odżywki, z której będziesz korzystać po każdym myciu głowy. Niezbędna będzie również nawilżająca maska do włosów i olejki pełne odżywczych składników, które wmasowuje się w końcówki.
Rozjaśnianie osłabia włosy, dlatego po zabiegu obchodź się z nimi delikatnie. Unikaj stylizacji na gorąco i wysuszających szamponów. Nie szarp włosów szczotką, czesz je dopiero po wyschnięciu i nigdy nie pocieraj ich silnie ręcznikiem, ponieważ gdy są mokre, mają najmniejszą odporność na uszkodzenia.
Co robić, gdy blond włosy nabierają żółtych odcieni?
Marzeniem kobiet są chłodne odcienie blondu, które pod wpływem różnych czynników mogą jednak z czasem nabierać nieco żółtych refleksów. Choć mogłoby się wydawać, że ten problem dotyczy jedynie farbowanych blondynek, zdarza się również w przypadku naturalnych odcieni. Co robić, żeby możliwie szybko pozbyć się żółtych refleksów?
Najczęściej polecanym rozwiązaniem na żółte odcienie w blondzie są tonery do włosów. To delikatne produkty do koloryzacji wykorzystywane przy korygowaniu koloru po trwałym farbowaniu. Świetnie sprawdzają się do odświeżenia blondu i nadania mu chłodnych refleksów, zwłaszcza produkty w odcieniach fioletu i koloru niebieskiego.
Artykuł sponsorowany.