Jak dobrze wiadomo, błonnik pokarmowy jest doskonałym i bardzo cenionym składnikiem żywności. Od lat, jego obecność jest podkreślana przez specjalistów i lekarzy na całym świecie.
Nie obniżaj poprzeczki
Dużym problemem naszego społeczeństwa, jest wybieranie przetwarzanych produktów zbożowych. Zamiast razowego, zdrowego pieczywa, coraz częściej na naszym stole ląduje pszenny chleb czy bułeczki. Jak zatem pozbyć się niekorzystnych przyzwyczajeń, a jednocześnie zapobiegać niedoborom błonnika? Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem może być zastosowanie błonnika witalnego.
Dla kogo Błonnik Witalny?
Taki produkt jest kierowany głównie dla osób, które stosują niskobłonnikową dietę albo w swoim organizmie posiadają jego znaczny niedobór. Mowa tu oczywiście o dolegliwościach takich jak zaparcia, czy tez podwyższony poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Błonnik witalny jest też stosowany w przypadku ciężkich zachorowań, czy też jako suplement diety podczas procesów odchudzania. Oczyszcza on bowiem ludzki organizm z zalegających w nim toksyn.
Jak stosować błonnik?
Błonnik witalny może być używany jako uniwersalny składnik pożywienia. Tym bardziej, że współczesne produkty nie są wolne od zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Substancja ta doskonale sprawdza się podczas śniadań, w kotajlach czy też deserach domowej produkcji. Najlepiej jednak trafia do organizmu w postaci zalania wodą. Już trzy łyżeczki błonnika, połączone ze szklanką, przegotowanej, chłodnej wody mogą poprawić nasze samopoczucie. Pięć minut i gotowe!
Pij więcej
Stosując błonnik witalny dobrze jest pamiętać o spożywaniu większej ilości wody, soków czy herbaty. To bardzo ważne.
Błonnik nie dla każdego
Oczywiście, podobnie jak w przypadku właściwie każdej substancji, istnieją pewne przeciwskazania do stosowania błonnika witalnego. Mowa tu przede wszystkim o osobach cierpiących na choroby zapalne w obrębie przewodu pokarmowego, a w szczególności te, które są zlokalizowane w obszarze żołądka. Ponadto takie rozwiązanie powinno być unikane przez osoby w podeszłym wieku, mające niedowagę albo w sytuacji małych dzieci.