Odchudzanie? Słodyczom powiedz: STOP!

Stresująca sytuacja, nuda, urodziny koleżanki z pracy, wypad z przyjaciółką na kawę. Każdy pretekst jest dobry, żeby sięgnąć po słodycze. A jakich argumentów użyć, by zrezygnować z tych pełnych pustych kalorii, przekąsek?

Ciężko się oprzeć słodyczom…

Tabele kalorii nie pozostawiają złudzeń. Na ich szczycie niepowtarzalnie królują fast-foody i słodycze. Zdrowe, a co ważniejsze, skuteczne odchudzanie jest praktycznie niemożliwe jeśli nie wyeliminujesz ze swojej diety produktów należących do powyższych kategorii. W przypadku fast-foodów sprawa jest prosta – wystarczy omijać szerokim łukiem miejsca, gdzie serwowane są hot-dogi, frytki, pizza czy hamburgery. Co więcej, w sieci można znaleźć masę przepisów na odchudzone wersje tych przysmaków. Gorzej jest w przypadku słodyczy. Batoniki kuszą w automacie z kawą, przy kasie w sklepie czy stacji benzynowej. I jak im się oprzeć?

Pozbądź się słodyczy

Zastanów się w jakich sytuacjach najczęściej dopada cię ochota na coś słodkiego. Jeśli dzieje się to w pracy lub domu – koniecznie usuń słodycze z zasięgu wzroku. Najlepiej je wyrzucić lub poczęstować nimi współpracowników. Jeśli je zostawisz i schowasz, będziesz mieć świadomość, że masz możliwość sięgnięcia po kaloryczny batonik, który nie zawiera żadnych wartości odżywczych

Poszukaj alternatyw

Zaopatrz się natomiast w migdały, orzechy i suszone owoce. Suszone śliwki i morele są nie tylko słodkie, ale przy okazji przyspieszają metabolizm. Wystarczą trzy – cztery sztuki, żeby uzyskać ten sam poziom zadowolenia, co po zjedzeniu batona. W przypadku orzechów – należy już być bardziej ostrożnym. Warto wydrukować sobie tabelę kalorii i na jej podstawie dozować sobie ilość przysmaków.

Migdały i orzechy, oprócz walorów smakowych, dostarczają naszemu organizmowi również witaminę E, magnez czy potas. Ich regularne spożycie (w umiarkowanych ilościach) korzystnie wpływa na obniżenie poziomu cukru i tzw. „złego cholesterolu”.

Owocowe słodkości

Doskonałym substytutem słodyczy są także owoce. Należy z tego korzystać wiosną i latem, kiedy dostępne są takie przysmaki jak: maliny, truskawki, wiśnie, jagody czy poziomki. Z owoców sezonowych można przygotować pełne wartości odżywczych koktajle albo sałatki. Smak owoców można urozmaicić serkiem homogenizowanym bądź też startym kawałkiem gorzkiej czekolady. Ponieważ spalanie kalorii latem jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż zimą, do owoców można dodać również bitą śmietanę w wersji light lub kulkę lodów waniliowych.

A jeśli tak na poważnie chcesz zacząć swoją przygodę ze zdrowym trybem życia, to zerknij na Clean 9, który będzie tego doskonałym początkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *